Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Muzeum Historii Polski z jeszcze większym budżetem i gotowe na początku roku 2021. Jest nowa uchwała rządu

Wizualizacja budynku Muzeum Historii Polski

fot.muzhp.pl/WXCA/CC BY 3.0 PL Wizualizacja budynku Muzeum Historii Polski

Rząd kolejny raz podwyższył kwotę przeznaczoną na budowę Muzeum Historii Polski. Według nowej uchwały przez sześć lat – od 2016 do 2021 w sumie wydane zostanie 757 milionów złotych.

O uchwale informował rząd, potwierdził to również na Twitterze minister Piotr Gliński. „Budowa nowych instytucji trwa. Rada Ministrów przyjęła uchwałę o budowie Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli za 750 mln zł” – napisał wczoraj.

To już kolejny taki krok. w październiku znowelizowano uchwałę, podnosząc budżet z 310 do 659 milionów złotych i wydłużając czas organizacji i budowy do 2020 roku. Teraz planowany koniec wyznaczono na luty 2021 roku, a ilość pieniędzy zwiększono o kolejne 98 milionów do 757 ze względu na przekroczenie zakładanego budżetu budowy i organizacji wystawy stałej.

Wizualizację i aktualny projekt siedziby przedstawiła pracownia WXCA, która kilka lat temu wygrała konkurs. Przetarg na wykonawcę budowy został rozstrzygnięty z końcem stycznia – stąd opisywane zmiany poruszone na posiedzeniu rządu w tym tygodniu.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.