Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

18. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” w Krakowie

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Na Dalekim Wschodzie".

fot.cracoviadanza.pl Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Na Dalekim Wschodzie”.

W dniach 30 lipca – 6 sierpnia odbędzie się w Krakowie 18. edycja festiwalu „Cracovia Danza”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tańców historycznych z różnych części świata.

Podczas festiwalu będzie można nauczyć się tańców dworskich z różnych krajów i epok (między innymi hiszpański barok, włoski renesans, angielska regencja), poznać kroki i figury taneczne z tak odległych stron, jak Indie czy Korea lub zagłębić się w tajniki commedii dell’arte. Coroczne wydarzenie gości nie tylko miłośników, lecz także mistrzów tańców dawnych.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Na Dalekim Wschodzie”, a motywem przewodnim pokazów będzie wachlarz – przedmiot, który pełnił ważną rolę zarówno na dworach europejskich, jak i azjatyckich. W tym roku gośćmi specjalnymi festiwalu będzie Jang Tae Yun wraz z tancerkami z Chum-Sarang Arts Academy oraz zespołem muzycznym Jeolla Samhyenyukak.

Podczas finału festiwalu, który będzie miał miejsce w pierwszy weekend sierpnia, odbędą się również spektakle i pokazy taneczne w zabytkowych częściach Starego Miasta (Barbakan, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Collegium Maius) oraz wielki bal dla publiczności na Rynku Głównym. W programie między innymi występ Alaknandy Bose wraz z zespołem Sanskriti (indyjski taniec dworski kathak) oraz grupy Sbandieratori z Ferrary, która zaprezentuje popis żonglowania flagami.

Źródło informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.