Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

18. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” w Krakowie

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem "Na Dalekim Wschodzie".

fot.cracoviadanza.pl Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Na Dalekim Wschodzie”.

W dniach 30 lipca – 6 sierpnia odbędzie się w Krakowie 18. edycja festiwalu „Cracovia Danza”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tańców historycznych z różnych części świata.

Podczas festiwalu będzie można nauczyć się tańców dworskich z różnych krajów i epok (między innymi hiszpański barok, włoski renesans, angielska regencja), poznać kroki i figury taneczne z tak odległych stron, jak Indie czy Korea lub zagłębić się w tajniki commedii dell’arte. Coroczne wydarzenie gości nie tylko miłośników, lecz także mistrzów tańców dawnych.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Na Dalekim Wschodzie”, a motywem przewodnim pokazów będzie wachlarz – przedmiot, który pełnił ważną rolę zarówno na dworach europejskich, jak i azjatyckich. W tym roku gośćmi specjalnymi festiwalu będzie Jang Tae Yun wraz z tancerkami z Chum-Sarang Arts Academy oraz zespołem muzycznym Jeolla Samhyenyukak.

Podczas finału festiwalu, który będzie miał miejsce w pierwszy weekend sierpnia, odbędą się również spektakle i pokazy taneczne w zabytkowych częściach Starego Miasta (Barbakan, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Collegium Maius) oraz wielki bal dla publiczności na Rynku Głównym. W programie między innymi występ Alaknandy Bose wraz z zespołem Sanskriti (indyjski taniec dworski kathak) oraz grupy Sbandieratori z Ferrary, która zaprezentuje popis żonglowania flagami.

Źródło informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.