Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Marzy Ci się własny zamek? Możesz go kupić!

Tak wygląda dziedziniec sprzedawanego zamku.

fot.Jerzy Strzelecki, lic. CC BY-SA 3.0 Tak wygląda dziedziniec sprzedawanego zamku.

Na jeden z portali zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomościami trafiła nietypowa oferta. Jeśli śnisz o własnym zamku, jest skierowana właśnie do Ciebie. Pod warunkiem oczywiście, że Cię na to stać.

Na sprzedaż wystawiono zamek na wodzie w Witostowicach na Dolnym Śląsku, miejscowości oddalonej zaledwie o 50 km od Wrocławia. Zabytek powstał już w XIV wieku, po czym był wielokrotnie przebudowywany. Jeszcze częściej zmieniał właścicieli.

Oferta obejmuje nie tylko sam zamek, ale i jego otoczenie – unikatowy zespół obronny, w tym dwie fosy, fortyfikacje i kamienny mostek, a także folwark, park i błonia. Pod powierzchnią znajdują się ponadto złoża wód geotermalnych, mineralnych i leczniczych.

Zamek można zaadaptować na ośrodek turystyczny – z hotelem, salami konferencyjnymi, restauracją, nawet SPA. Po przekształceniu folwarku w bazę noclegową na terenie obiektu możliwe będzie przenocowanie w komfortowych warunkach nawet ok. 400 osób.

Cena za metr kwadratowy działki wynosi zaledwie 41 zł. Mnożąc ją jednak przez wielkość obiektu od razu widać, że nie jest to wydatek na każdą kieszeń. Łączna cena przekracza bowiem (mimo obniżki!) 3 miliony złotych.

Źródła informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.