Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Odnaleziono 14 000 nieśmiertelników z czasów II wojny światowej

Wśród odnalezionych nieśmiertelników znalazły się również te należące do żołnierzy poległych w Normandii. Na zdjęciu z 4 czerwca 1944 roku desant brytyjskiej 3 Dywizji Piechoty.

fot.domena publiczna Wśród odnalezionych nieśmiertelników znalazły się również te należące do żołnierzy poległych w Normandii. Na zdjęciu z 4 czerwca 1944 roku desant brytyjskiej 3 Dywizji Piechoty.

Odkrycia dokonał Dan Mackay, zapalony poszukiwacz tego typu reliktów przeszłości. Wśród tysięcy nieśmiertelników zakopanych niedaleko Londynu, znalazły się między innymi te, które należały do brytyjskich żołnierzy poległych w Normandii.

Mężczyzna stara się obecnie dotrzeć do krewnych poległych – wiele osób nigdy nie odzyskało przedmiotów, należących do ich zmarłych na polu walki bliskich.

Mackay zaznaczył, że część nieśmiertelników należała do weteranów wojennych, uhonorowanych orderami żołnierzy oraz jeńców wojennych. Udało mu się dzięki temu odnaleźć wciąż żyjącego Fredericka Billsa, którego nieśmiertelnik znajdował się wśród pozostałych.

Niezwykłe znalezisko dokonane na terenie opuszczonej fabryki nie zainteresowało jednak dostatecznie Królewskiego Legionu Brytyjskiego, historyków ani mediów. Odkrywca sam poświęcił się sprawie, co jak przyznaje, stało się pracą na niemal cały etat. Do tej pory udało mu się dotrzeć do ośmiu związanych z nieśmiertelnikami rodzin.

Źródło informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.