Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Wernisaż wystawy „Wielka Lechia – wielka ściema”

14 sierpnia 2022 roku o godzinie 12:00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otwiera nową wystawę czasową. pt. „Wielka Lechia – wielka ściema”.

„Od około dekady z sieci wysypują się informacje o naszych bohaterskich przodkach zwanych Lechitami, rzadziej Ario-Słowianami, czy Słowianami. Dlaczego bohaterskich? Bo już 2000 lat p.n.e. posiadali umiejętność obróbki metali, wynaleźli koło, zakładali grody, znali się na demokracji, mieli własną walutę i wojowniczą armię, która toczyła zwycięskie boje z Aleksandrem Wielkim i Juliuszem Cezarem. Jakby tego było mało, używali także własnego pisma. Skoro tak, to dlaczego ich dzieje okryte są tajemnicą? Zwolennicy Wielkiej Lechii mają gotową odpowiedź: pradawne księgi Lechitów podstępnie wykradli duchowni katoliccy, którzy nakazali zniszczyć każdy ślad lechickiej potęgi. W tym okrutnym procederze pomagali im, i pomagają nadal, archeologowie i historycy. Swoje trzy grosze wtrącili też zaborcy.
Brzmi niewinnie? Tylko na pierwszy rzut oka. Przy drugim włącza się, a przynajmniej powinna, czerwona lampka. To szkodliwe społecznie zjawisko podkopujące ufność w autorytety, rzetelną wiedzę i racjonalne myślenie. Fake newsy? Jak się okazuje i w nauce są bardzo powszechne.
O tych wszystkich niebezpieczeństwach, pseudonaukowości i wielkolechickich zakłamaniach chcemy opowiadać. Chcemy, aby nasza wystawa, tak jak jej tytuł, wprost komunikowała o „wielkiej ściemie”, którą karmią nas turbolechici”
Nasz portal objął wystawę patronatem medialnym i serdecznie zachęca do jej odwiedzenia. Wystawa otwarta będzie do lutego przyszłego roku.

Komentarze (1)

  1. Goshe Odpowiedz

    W dzisiejszych czasach gdy pseudonauka chce nam wmówić że to Niemcy założyły Polskę, książki o lechitach podtrzymują nas na duchu.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.