Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Kolejny medialny atak na Władysława Bartoszewskiego. Oskarżenia dziennikarza TVP prostuje muzeum Auschwitz

Władysław Bartoszewski (Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0)

fot.Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0 Władysław Bartoszewski (Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0)

Władysław Bartoszewski już za życia był celem niewybrednych ataków prawicy. Oskarżano go między innymi o kolaborację, wytykano brak formalnego wyższego wykształcenia. Także po śmierci Bartoszewski nie może zaznać spokoju. Tym razem atakuje go prezenter „Wiadomości” TVP, a muzeum Auschwitz punktuje błędy dziennikarza.

W ustach prawicowych polityków i dziennikarzy teorie spiskowe na temat tego, dlaczego Władysław Bartoszewski został zwolniony z obozu Auschwitz powracają co jakiś czas. Nieżyjący profesor nie może się już bronić i prostować kłamstw rozpowszechnianych na swój temat.

Tym razem Bartoszewskiego na Twitterze zaczął atakować prezenter „Wiadomości” TVP Michał Adamczyk. Gdy w słownej przepychance na temat wyjścia profesora z obozu zadał powtarzane przez prawą stronę sakramentalne pytanie „Ile zna Pan, panie pośle przypadków zwolnienia z Auschwitz z powodu złego stanu zdrowia?”, zareagować postanowiła najbardziej uprawniona do odpowiedzi instytucja. Muzeum Auschwitz w odpowiedzi podało konkretne liczby: z obozu zwolniono 2 tys. więźniów politycznych i 9 tys. „więźniów wychowawczych”.

Komentarze (1)

  1. Karol Kulej Odpowiedz

    To przecież ” prezenter” „Wiadomości” , on tylko kontynuuje tradycję Stefanowicza , Tumanowicza, Urbana a to że nie ma na sobie munduru LWP to kwestia mody !

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.