Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Kolejny medialny atak na Władysława Bartoszewskiego. Oskarżenia dziennikarza TVP prostuje muzeum Auschwitz

Władysław Bartoszewski (Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0)

fot.Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0 Władysław Bartoszewski (Mariusz Kubik, lic. CCA-SA 3.0)

Władysław Bartoszewski już za życia był celem niewybrednych ataków prawicy. Oskarżano go między innymi o kolaborację, wytykano brak formalnego wyższego wykształcenia. Także po śmierci Bartoszewski nie może zaznać spokoju. Tym razem atakuje go prezenter „Wiadomości” TVP, a muzeum Auschwitz punktuje błędy dziennikarza.

W ustach prawicowych polityków i dziennikarzy teorie spiskowe na temat tego, dlaczego Władysław Bartoszewski został zwolniony z obozu Auschwitz powracają co jakiś czas. Nieżyjący profesor nie może się już bronić i prostować kłamstw rozpowszechnianych na swój temat.

Tym razem Bartoszewskiego na Twitterze zaczął atakować prezenter „Wiadomości” TVP Michał Adamczyk. Gdy w słownej przepychance na temat wyjścia profesora z obozu zadał powtarzane przez prawą stronę sakramentalne pytanie „Ile zna Pan, panie pośle przypadków zwolnienia z Auschwitz z powodu złego stanu zdrowia?”, zareagować postanowiła najbardziej uprawniona do odpowiedzi instytucja. Muzeum Auschwitz w odpowiedzi podało konkretne liczby: z obozu zwolniono 2 tys. więźniów politycznych i 9 tys. „więźniów wychowawczych”.

Komentarze (3)

  1. Karol Kulej Odpowiedz

    To przecież ” prezenter” „Wiadomości” , on tylko kontynuuje tradycję Stefanowicza , Tumanowicza, Urbana a to że nie ma na sobie munduru LWP to kwestia mody !

  2. Bartosz W. Odpowiedz

    Bartoszewski sam w chamski sposób obrażał innych i kreował się na najwyższy autorytet, do czego zwyczajnie nie miał kwalifikacji (nie odejmując mu zasług tam gdzie je faktycznie miał). Jak ponadto ocenić jego postawę w sprawie nadania rotmistrzowi Pileckiemu Orderu Orła Białego? Albo jego zwyczajnie głupawe tłumaczenie, kiedy spotkał się z w pełni uzasadnioną i należną krytyką w tej sprawie? Nie kreujmy go więc na kogoś kim zwyczajnie nie był, ale też nie róbmy z niego wcielenia zła.

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.