Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Czy to najgorsze targi książki w Polsce? Wydawcy mówią wprost: Absolutna porażka!

Sala targów. (fot. Aleksandra Zaprutko-Janicka)

Sala targów. (fot. Aleksandra Zaprutko-Janicka)

Razem z Kongresem Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski w dniach 11-14 października odbył się po raz trzeci Salon Książki Historycznej. O wrażenia zapytaliśmy wystawców. Opinie są miażdżące.

Salon Książki Historycznej organizuje ta sama firma, która odpowiedzialna jest za Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W związku z tym spodziewać by się można doskonałej organizacji, szeroko zakrojonej promocji, ogromnego wyboru książek i tłumów. Niestety nie tym razem.

Przy okazji wizyty na kongresie zajrzeliśmy także na targi, by przyjrzeć się nowościom oferowanym przez wystawców. Chcąc dostać się na ogólne targi książki zawsze trzeba odstać swoje w kolejce, opłacić wstęp i przygotować się na zderzenie z tłumem. Tym razem wejście było darmowe, co jednak nie specjalnie przekonało krakowian do przyjścia.

Na sali wystawienniczej znalazło się zaledwie… 21 niewielkich stoisk, pomiędzy którymi przechadzało się mniej niż dziesięć osób. Dla porównania na Warszawskich Targach Książki Historycznej, organizowanych corocznie pod koniec listopada, wystawców jest zawsze około dwustu, a tłumy odwiedzających można liczyć w tysiącach.

"Tłumy" na III Salonie Książki Historycznej w Krakowie.

fot.Aleksandra Zaprutko-Janicka „Tłumy” na III Salonie Książki Historycznej w Krakowie.

Podeszliśmy do kilku wydawców chcąc poznać ich opinie na temat wydarzenia. Nikt nie zdecydował się na wypowiedź pod nazwiskiem z obawy przed reakcją organizatora, który odpowiada przecież za ogromne międzynarodowe targi, w których wszyscy liczący się gracze na rynku biorą udział.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.