Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Szykują się kolosalne podwyżki dla pracowników IPN. Bo to podobno stresująca praca

Prezes IPN Jarosław Szarek w sejmie. (Zdjęcie opublikowane na licencji CCA 2.0, autor: Paweł Kula).

fot.Paweł Kula (licencja CCA 2.0) Prezes IPN Jarosław Szarek w sejmie. (Zdjęcie opublikowane na licencji CCA 2.0, autor: Paweł Kula).

Kilka dni temu wyciekł mail, jakiego pracownicy IPN otrzymali od przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność’80” Rafała Łatki i wiceprzewodniczącego Rafała Drabika. Działacze związkowi informują w nim, że szykują się podwyżki. Duże.

Jak możemy przeczytać w wiadomości upublicznionej przez „Fakt”, przedstawiciele NSZZ „Solidarność’80” dziękują serdecznie prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej za jego decyzję odnośnie podniesienia pensji. W tej chwili średnia pensja pracowników Instytutu, według informacji podanych przez gazetę, wynosi 5955 zł brutto. W opublikowanym mailu czytamy:

Z uwagi choćby na wieloletnie zaniedbania poprzednich władz w tym kierunku, wzrost płac o ok. 1000 zł brutto będzie z pewnością długo oczekiwaną rekompensatą za pracę w ciągłym stresie i napięciu.

W całym kraju trwają właśnie protesty lekarzy rezydentów i strajk głodowy. Domagają się oni poprawy warunków pracy oraz pensji, która nie zmuszałaby ich do wyjazdu w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę, a także zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Rząd podkreśla, że obiecał podwyżki za trzy lata i teraz nie ma na nie pieniędzy. Także nauczyciele muszą czekać na podniesienie pensji do kwietnia 2018 roku. Internauci porównując trzy zawody – lekarzy, nauczycieli i pracowników IPN – nie pozostawiają suchej nitki na ostatniej profesji. Ich zdaniem pozostałe dwie mają znacznie trudniejsze warunku pracy i większe napięcia z nią związane.

Źródła informacji:

  1. Gigantyczne podwyżki dla pracowników IPN, wp.pl
  2. Gigantyczne podwyżki w IPN i dla urzędników od wody! A dla lekarzy nie ma!, Fakt.pl

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.