Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

14. Noc Muzeów w Krakowie. Zobacz, czego nie możesz przegapić!

Dzieło Leonarda da Vinci będzie można zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie,

fot.materiały promocyjne Dzieło Leonarda da Vinci będzie można zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie,

Noc z 19 na 20 maja to kolejna edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otwiera aż 50 placówek w całym Krakowie. Wybraliśmy dla was najciekawsze miejsca, które warto dzisiaj odwiedzić.

W tym roku na pierwsze miejsce wysuwa się „Dama z gronostajem”, którą będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym przy al. 3 maja. Miłośnikom nieco odleglejszych czasów, polecamy Muzeum Archeologiczne, które przygotowało wystawę o wczesnym średniowieczu, ale też ekspozycję o kulturze palenia tytoniu. Tradycyjnie do zobaczenia będą też podziemia Rynku Głównego, gdzie będzie można wyruszyć śladem europejskiej tożsamości Krakowa.

W Muzeum Etnograficznym na Placu Wolnica, będzie można uczestniczyć w specjalnym programie o nieopowiedzianych wątkach polskiej kultury, a w hotelu Cracovia organizatorzy przygotowali wystawę pod tytułem „Więcej niż hotel”.

Dla miłośników PRL-u oddział Muzeum Historycznego w Nowej Hucie przygotował grę i spotkanie z Markiem Piekarczykiem na temat muzyki w tamtym czasie. Będzie też można pospacerować po najważniejszych miejscach związanych z historią dzielnicy i zobaczyć film „Skazany na niepamięć”.

Dla fanów teatru i sztuki, swoje progi otwiera Crioteka i Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, a dla zainteresowanych fizyką i doświadczeniami, Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema.

Wstęp do wszystkich muzeów jest darmowy, a biletem jest moneta w cenie 1 złotego, wybita specjalnie z okazji tego wydarzenia. Dodatkowo każdy, kto będzie posiadał tę monetę lub inny bilet muzealny, będzie uprawniony do darmowego przejazdu komunikacją miejską od godziny 17:00 w piątek 19 maja, do 2:00 w sobotę 20 maja.

Pełny program 14. krakowskiej Nocy Muzeów możecie znaleźć TUTAJ

Źródła informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.