Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

14. Noc Muzeów w Krakowie. Zobacz, czego nie możesz przegapić!

Dzieło Leonarda da Vinci będzie można zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie,

fot.materiały promocyjne Dzieło Leonarda da Vinci będzie można zobaczyć w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie,

Noc z 19 na 20 maja to kolejna edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otwiera aż 50 placówek w całym Krakowie. Wybraliśmy dla was najciekawsze miejsca, które warto dzisiaj odwiedzić.

W tym roku na pierwsze miejsce wysuwa się „Dama z gronostajem”, którą będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym przy al. 3 maja. Miłośnikom nieco odleglejszych czasów, polecamy Muzeum Archeologiczne, które przygotowało wystawę o wczesnym średniowieczu, ale też ekspozycję o kulturze palenia tytoniu. Tradycyjnie do zobaczenia będą też podziemia Rynku Głównego, gdzie będzie można wyruszyć śladem europejskiej tożsamości Krakowa.

W Muzeum Etnograficznym na Placu Wolnica, będzie można uczestniczyć w specjalnym programie o nieopowiedzianych wątkach polskiej kultury, a w hotelu Cracovia organizatorzy przygotowali wystawę pod tytułem „Więcej niż hotel”.

Dla miłośników PRL-u oddział Muzeum Historycznego w Nowej Hucie przygotował grę i spotkanie z Markiem Piekarczykiem na temat muzyki w tamtym czasie. Będzie też można pospacerować po najważniejszych miejscach związanych z historią dzielnicy i zobaczyć film „Skazany na niepamięć”.

Dla fanów teatru i sztuki, swoje progi otwiera Crioteka i Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej, a dla zainteresowanych fizyką i doświadczeniami, Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema.

Wstęp do wszystkich muzeów jest darmowy, a biletem jest moneta w cenie 1 złotego, wybita specjalnie z okazji tego wydarzenia. Dodatkowo każdy, kto będzie posiadał tę monetę lub inny bilet muzealny, będzie uprawniony do darmowego przejazdu komunikacją miejską od godziny 17:00 w piątek 19 maja, do 2:00 w sobotę 20 maja.

Pełny program 14. krakowskiej Nocy Muzeów możecie znaleźć TUTAJ

Źródła informacji:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.