Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

„Powrót Gladiatora: Ridley Scott przedstawia epicką kontynuację”

„Powrót Gladiatora: Ridley Scott przedstawia epicką kontynuację”

Ridley Scott wraca z sequelem kultowego „Gladiatora”, w którym główną rolę odgrywa Lucjusz, wnuk Marka Aureliusza. W Polsce premiera filmu odbędzie się 15 listopada, a amerykańska publiczność zobaczy go tydzień później. Jakie niesamowite widowisko przygotował dla nas reżyser tym razem?

Hit. Widowisko. Spektakularny.

Takie określenia pojawiają się w sieci i mediach w odniesieniu do tej zapowiedzi. Ridley Scott, twórca takich filmów jak „Napoleon”, „Robin Hood” czy „Królestwo Niebieskie”, powraca z drugą częścią słynnego i nagrodzonego aż pięcioma Oscarami „Gladiatora”. W filmie zobaczymy wiele spektakularnych scen, w tym zainscenizowaną bitwę morską w Koloseum.

W Internecie możemy już obejrzeć pierwszy zwiastun. Interesującym faktem jest, że o ile w Polsce premiera kinowa „Gladiatora 2” odbędzie się już 15 listopada, to amerykańscy widzowie zobaczą go dopiero tydzień później. Czego jednak możemy się spodziewać po tym filmie? I jaka będzie jego fabuła?

Akcja filmu będzie się rozgrywać wiele lat po śmierci Maximusa. Tym razem głównym bohaterem jest Lucjusz, wnuk cezara Marka Aureliusza i bratanek Commodusa, którego w pierwszej części zagrał Joaquin Phoenix, znany m.in. z „Jokera”. Postać Lucjusza pojawiła się już w pierwszej części, ale jako dziecko. W sequelu wciela się w niego Paul Mescal, wybrany przez reżysera ze względu na swój „rzymski nos”. Na ekranie zobaczymy również znaną z pierwszego „Gladiatora” Connie Nielsen, która ponownie gra matkę Lucjusza. W filmie wystąpią także Pedro Pascal i Denzel Washington.

W sequelu poznajemy dalsze losy Lucjusza, wnuka Marka Aureliusza, który podąża śladami Maximusa.

Lucjuszowi nie będzie dane żyć spokojnie w Numidii, gdzie mieszkał z rodziną. Rzym najeżdża te tereny, a Lucjusz zostaje wzięty w niewolę. Na tym etapie historia zahacza o pierwszą część „Gladiatora”. Lucjusz weźmie przykład z Maximusa, którego zabił jego własny wuj, i stanie się gladiatorem, aby w przyszłości skonfrontować się z cezarami Karakallą i Getą, w których role wcielili się Fred Hechinger oraz Joseph Quinn.

Oficjalny zwiastun:

W kontekście szukania zemsty, wspominając Maximusa, Lucjusz wypowie w filmie słowa przywołane przez Macieja Nycza: „Pamiętam ten dzień. Nigdy go nie zapomniałem. Niewolnik pomścił się na cesarzu.” Czy uda się to Lucjuszowi? Przekonamy się!

Źródła:

  1. „Gladiator 2” zapowiada się na wielki hit tej jesieni. Jest nowy trailer [WIDEO], https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/gladiator-2-zapowiada-sie-na-wielki-hit-tej-jesieni-jest-juz-trailer-wideo/qx97h8m, dostęp: 09.07.2024.
  2. Gladiator 2 – zwiastun już tu jest! Nadchodzi widowisko totalne; co za sceny!, https://naekranie.pl/aktualnosci/gladiator-2-zwiastun-trailer-kiedy-premiera-1720509182, dostęp: 09.07.2024.
  3. Nycz, Jest spektakularny zwiastun nowego „Gladiatora”, https://www.rmf24.pl/kultura/news-jest-spektakularny-zwiastun-nowego-gladiatora,nId,7633853#crp_state=1, dostęp: 09.07.2024.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.