Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Przyjdź i zapytaj, czemu powinniśmy być dumni z husarii. Spotkanie z Radosławem Sikorą już 28 stycznia

Radosław Sikora (fot. materiały promocyjne wydawnictwa Znak Horyzont)

fot.materiały promocyjne wydawnictwa Znak Horyzont Radosław Sikora (fot. materiały promocyjne wydawnictwa Znak Horyzont)

Husarze ze swoimi szeleszczącymi na wietrze skrzydłami, potężnymi końmi i kołyszącymi się lekko w galopie kopiami zdecydowanie wyglądają spektakularnie. Z tą niezwykłą, najbardziej polską ze wszystkich formacji, wiąże się całe mnóstwo mniej lub bardziej znanych ciekawostek, a najlepiej opowiada o nich Radosław Sikora, autor książki „Husaria. Duma polskiego oręża”.

Na stronach wydawcy przeczytać możemy na temat książki tego wybitnego znawcy dziejów husarii

Kopie skrzydlatych jeźdźców dosięgną cię, zanim zdążysz zrobić im jakąkolwiek krzywdę. Jeśli przetrwasz pierwszą szarżę, Polacy zaatakują ponownie. Nie obronisz się, nawet jeśli masz piętnastokrotną przewagę. A jeśli jest was stu na jednego husarza? Nie atakuj. Przegrasz.

Najskuteczniejsza jazda w dziejach świata powstała na naszej ziemi. Przez 300 lat broniła Rzeczpospolitej. Stanowiła jej kluczową siłę ofensywną i decydowała o jej najwspanialszych zwycięstwach. Na polach bitew wzbudzała strach i podziw. Choć zwykle mierzyła się z kilkukrotnie liczniejszym przeciwnikiem, niewielu potrafiło stawić jej czoła.

Jaka naprawdę była polska husaria? W czym tkwił fenomen jej zabójczej skuteczności? Jak wyglądali husarze? Jak walczyli i co robili, gdy przeciwnika nie było w pobliżu? Czemu ich czas bezpowrotnie minął?

Husaria obrosła legendami, jednak jej prawdziwa historia jest dużo bardziej niezwykła.

Kiedy i gdzie?

Już w najbliższy poniedziałek, 28 stycznia 2019 w godzinach od 18:00 do 20:00 będzie można posłuchać niezwykłych historii z dziejów husarii, które opowie Radosław Sikora. Autor z pewnością chętnie odpowie też na Wasze pytania i podpisze egzemplarze swojej książki. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w księgarni Empik Junior przy ulicy Marszałkowskiej 116/122. Wstęp wolny.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.