Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić

Epidemia chorób wenerycznych. Molestowanie kobiet. Dziecięca prostytucja i pedofilia. Wszystko to stanowiło codzienność przedwojennej Polski. Ale czy o „takich” tematach w ogóle powinno się pisać? Nie lepiej „to” zostawić? Kamil Janicki w „Epoce milczenia” odpowiada: „Nie, nie lepiej”. Pisać wprost to obowiązek historyka.

Gwałt? Rzecz jasna winna jest kobieta. I to ona musi udowodnić, że jej opór był „nieprzerwany, rzeczywisty i niesymulowany”. Molestowanie dzieci? Niemożliwe, bo przecież „ich świadectwa przed sądem są dla znawcy zupełnie bezwartościowe”. Obmacywanie na ulicach, seksualne wykorzystywanie w pracy? Nękanie? Dewiacje? Zboczenia? „Przecież u nas w kinie nawet całusa nie zobaczysz… wszystko cenzurują”.

Kup "Epokę milczenia" w naszej księgarni już dzisiaj ze specjalnym rabatem.

Kup „Epokę milczenia” w naszej księgarni już dzisiaj ze specjalnym rabatem.

Lektura „Epoki milczenia” to odkrywanie świata ukrytego za kotarą pozornej cnotliwości, konwenansów i mieszczańskiego tabu. Odkrywanie Rzeczpospolitej pełnej hipokryzji, nigdy nieukaranych zbrodni, ludzkiej krzywdy i lekceważącego rechotu dziennikarskich hien.

Pisząc książkę autor starał się dotrzeć do wszelkich publikacji prawniczych i lekarskich, poruszających problem przedwojennej przestępczości seksualnej. Przeprowadził szeroką kwerendę w prasie, uzupełnioną przeglądem źródeł publicystycznych oraz archiwaliów krakowskiej prokuratury. Teraz efekty jego kilkuletniej pracy trafiają w ręce Czytelników, którzy mogą poznać obraz przedwojennej Polski, o którym do tej pory wstydzono się głośno mówić.

***

Książka trafi do tradycyjnych księgarń 21 maja, jednak u nas już dzisiaj możesz zamówić swój egzemplarz w specjalnej cenie. Wysyłka od poniedziałku 14 maja.

Mroczna strona II Rzeczpospolitej. Kup z rabatem:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.