Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Ze sprzedaży wycofano kolorowanki z Adolfem Hitlerem

fot.Twitter Kolorowanka z Adolfem Hitlerem belgijskiego wydawcy Trifora.

Popularna w krajach Beneluksu sieć drogerii Kruidvat musiała wycofać ze swoich sklepów w Holandii kolorowankę dla dzieci. Wszystko za sprawą czujnej 9-latki, która odkryła, że na pokolorowanym przez nią obrazku znajduje się… podobizna Adolfa Hitlera

Drogeria została poinformowana o zaistniałej sytuacji przez zaniepokojonego rodzica. Od razu zdecydowano o wycofaniu wszystkich egzemplarzy kolorowanki ze sklepów, mimo tego kilkadziesiąt sztuk zdążyło się już sprzedać. Wieść o fatalnej pomyłce szybko rozprzestrzeniła się w social media.

Poza Führerem w książeczce dzieci mogły pokolorować cenione postaci, takie jak Nelson Mandela, Abraham Lincoln i Albert Einstein. Dystrybutor publikacji (belgijski wydawca Trifora) przyznaje się do błędu, tłumacząc że być może osoby odpowiedzialne za przygotowanie kolorowanki w Indiach, nie wiedziały, kim jest hajlująca postać z charakterystycznym wąsem.

Źródło:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.