Materiał promocyjny
Dzieci rewolucji przemysłowej. Kto naprawdę zbudował współczesny świat?
Siedmiolatek, narażający swoje życie podczas czyszczenia kominów. Ośmiolatka, pracująca jako gospodyni domowa. I sześciolatki w kopalniach. Bez udziału dzieci dziewiętnastowieczna rewolucja przemysłowa mogłaby w ogóle nie dojść do skutku. Dlaczego tak mało się o tym mówi?
Historia ostatniej dekady, jakiej nie znacie. Które wydarzenia przesądziły o kształcie współczesnego świata?
Ostatnie lata przyniosły ze sobą szereg przełomowych zmian – twierdzi Timothy Snyder, wybitny amerykański historyk. Problem w tym, że niekoniecznie są to zmiany na lepsze. Co gorsza, niektórych możemy nawet nie zauważać. O czym trzeba wiedzieć, żeby zrozumieć,...
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę
Przekonywano je, że są słabe, chwiejne, pozbawione właściwej tylko mężczyznom determinacji oraz siły. Nie uwierzyły. Dzięki książce „Niepokorne damy” poznasz losy kobiet, które zdobyły dla Polski niepodległość, a dla siebie – wolność, prawa wyborcze i godność, której zawsze...
Romuald Rajs „Bury” – bohater czy bandyta?
Kapitan Romuald Rajs, pseudonim Bury. Żołnierz wyklęty, kawaler Virtuti Militari, zbrodniarz. Jedni uważają go za bohatera, inni za winnego śmierci dziesiątek cywilów. Walczył o wolność Polski, jednocześnie strzelał do niewinnych, palił ich domy. Kim był? Jakie były jego...
Wołyńskie dziewczęta opowiadają, jak zdołały przetrwać ludobójstwo
Ludzie, którzy słuchają opowieści o rzezi wołyńskiej, nie potrafią pozostać na nie obojętni. W szczególności, gdy mówić zaczynają ocaleni. Dziś oddajemy głos dziewczętom z Wołynia, które na własne oczy widziały, jakich bestialstw dopuszczają się ludzie.
Macierewicz bez tajemnic. Czego nie wiemy o historii jednego z najważniejszych polityków na polskiej prawicy?
Jego postać wciąż budzi skrajne emocje. Ma rzesze zwolenników i grono zaciekłych wrogów. Nie trzeba go nikomu przedstwiać, ale czy ktokolwiek zna go naprawdę?
Historia słynnej „Sprawy jedenastu”. Poznaj prawdę o uwięzieniu przywódców NSZZ „Solidarność” i KSS „KOR”
Czas strajków i demonstracji. Władze PRL próbują odzyskać kontrolę nad społeczeństwem przemocą, internując i aresztując tysiące obywateli. W tym jedenastu przywódców opozycji, którzy zostają oskarżeni o próbę obalenia reżimu. Karą za to, wedle ówczesnego prawa, była śmierć.
Nadal nie masz pomysłu na prezent? Ta książka spodoba się każdemu!
Nieznane lądy, egzotyczne widoki, niezrozumiałe zwyczaje. I historia, która nie przypomina tej europejskiej, choć pełno w niej naszych śladów. Jej tajemnice odsłania historyk inny niż wszyscy i wnikliwy podróżnik, który niedawno wrócił z wyprawy dookoła globu.
Wierzyli, że zwycięstwo przywróci ojczyźnie wolność. Epopeja żołnierzy Andersa
Stalin wywiózł ich na nieludzką ziemię, oni się nie poddali. Przy życiu trzymała ich nadzieja, że wrócą do kraju i wywalczą Polsce wolność. Gdy latem 1941 roku zaczęło się formować polskie wojsko w ZSRR przemierzyli tysiące kilometrów, aby...
Dlaczego nie pamiętamy o najlepszych polskich wojownikach?
Osiągnęli mistrzostwo we władaniu bronią. Ich orężem były odwaga i spryt. O połowie z nich mało kto słyszał. Oto prawdziwi polscy bohaterowie, których miejsce w panteonie narodowym powinno być pewne.