Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Wielokulturowy Poznań – wystawa Siła spotkania

W tym roku przypada 770 rocznica lokacji Poznania. Skąd pochodzili ludzie, którzy tworzyli miasto? O tym, że była to nie tylko lokalna ludność, ale także przybysze z bliższych i dalekich stron opowiada wystawa Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań dostępna od niedawna w poznańskiej Galerii ŚLUZA

Jak z pomocą niemieckich osadników Piastowie wznieśli średniowieczny Poznań? Jakie towary poznańskim kupcom dostarczali Ormianie i Szkoci? Które budowle Poznania to dzieła włoskich architektów? Skąd czerpały wzorce poznańskie szkoły? A także co mają protestanci do teatru, a Bambrzy do kawy?

Przez 770 lat, które upłynęły od lokacji miasta, Poznań stawał się domem dla wielu ludzi. Obok ludności rodzimej jego mieszkańcami od zawsze byli także przybysze z bliższych i dalekich stron. Spotkania jednych i drugich sprawiały, że miasto rozwijało się i tętniło życiem. Wielokulturowe ujęcie tematu wystawy to nie tylko przypomnienie barwnych dziejów społeczności dawnego Poznania, ale także wartość szczególnie istotna w czasach dotkniętych doświadczeniem migracji.

Wystawa jest dostępna w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Można ją zwiedzać z przewodnikiem audio do pobrania na smartfony.

Dla młodszych odbiorców przygotowano nośniki interaktywne – dzięki nim sprawdzicie m. in. jakie tajemnice kryje fasada poznańskiego ratusza, a także: ile razy średniowieczny Poznań zmieściłby się w granicach współczesnego miasta. Zapraszamy!

 

Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań

GALERIA ŚLUZA, Poznań, ul. Dziekańska 2

Wystawa czynna: 1.07-26.11.2023

Wstęp wolny

 

Szczegóły i program wydarzeń:

www.galeriasluza.pl/sila-spotkania

Komentarze (2)

  1. immaculate grid Odpowiedz

    Warto skorzystać z tej okazji, aby poznać fascynującą historię Poznania i zobaczyć, jak różnorodność kulturowa przyczyniła się do kształtowania tożsamości miasta przez wieki.

  2. run 3 Odpowiedz

    To świetna okazja, aby poznać ciekawą przeszłość Poznania i obserwować, jak różnorodność kulturowa miasta kształtowała na przestrzeni lat jego tożsamość.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.