Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Tegoroczne Targi Książki Historycznej w Warszawie prawdziwym świętem dla miłośników historii

30 listopada Arkady Kubickiego wypełniły się książkami i buszującymi wśród nich pasjonatami historii. Ogromna ilość wystawców zaspokaja gusta najbardziej wybrednych czytelników. Co możecie znaleźć na XXVI Targach Książki Historycznej w Warszawie? Oto tegoroczni wystawcy i książki, które polecają.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny podczas tegorocznych Targów oferuje zarówno swoje starsze, jak i nowsze „perełki”. Najbardziej dumna jest z „Nocy i Dni. Opowieści o filmie Jerzego Antczaka”. Książki z pasją zapraszają przede wszystkim miłośników historii II RP, zwłaszcza okolic Wielkopolski i Suwalszczyzny.

fot. redakcja serwisu „TwojaHistoria.pl”

fot. redakcja serwisu „TwojaHistoria.pl”

Retro kuchnia” Anny Włodarczyk oraz seria „Ale historia” Grażyny Bakiewicz to główne pozycje, którymi chwali się w tym roku wydawnictwo Nasza Księgarnia. Wydawnictwo Literatura poleca natomiast wszystkim dzieciom serię „Zdarzyło się w Polsce”, odkrywającą przed najmłodszymi fascynujące sekrety historii kraju.

fot. redakcja serwisu „TwojaHistoria.pl”

fot. redakcja serwisu „TwojaHistoria.pl”

Wydawnictwo Astra zapytane o to, czym w tym roku chce przyciągnąć czytelników odpowiada, po prostu: wszystkim. Bogatą ofertę na tegorocznych Targach przedstawiają także wydawnictwa lokalne.

Wydawnictwo Miejskie Posnania zachwala czytelnikom przede wszystkim pozycje odnoszące się do historii Poznania, ale i wiele powieści kryminalnych osadzonych w XIX i XX wieku, rozgrywających się nie tylko na terenach stolicy Wielkopolski.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.