Władysław II (ur. po 31 X 1448, zm. 27 II 1462) – książę płocki, wiski, zawkrzeński, rawski, sochaczewski, gostyniński i bełski, syn Władysława I płockiego i Anny, córki Konrada V oleśnickiego.
Nigdy nie sprawował samodzielnych rządów. Po nagłej śmierci brata, Siemowita VI jego księstwa przeszły najprawdopodobniej pod zarząd matki Anny i opiekuna, biskupa płockiego Pawła Giżyckiego. Władysław zmarł nagle dwa miesiące po bracie w lutym 1462 roku.
Śmierci dwu ostatnich książąt zachodniego Mazowsza towarzyszyły plotki i pomówienia, które jednak nie zostały udowodnione. Na Władysławie zamknęła się linia książąt zachodniomazowieckich, gdyż nie miał żony, ani dzieci. O spadek po nim wystąpiło kilku pretendentów: król polski Kazimierz IV Jagiellończyk na mocy prawa lennego zajął księstwo rawskie i gostynińskie, a w 1476 roku także sochaczewskie. Ziemie te zostały na stałe włączone do Korony. Księstwo płockie najpierw zajęła Katarzyna, córka Siemowita IV, a następnie Konrad III, syn Bolesława IV.