Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

W 2024 roku „Szogun” w nowej odsłonie

 

Materiał prasowy

Nowy serialowy „Szogun” doczekał się oficjalnego zwiastuna i daty premiery.

Oto bowiem na stacji FX zaprezentowany został już zwiastun serialu „Shōgun”, którego twórcami są Rachel Kondo i Justin Marks. Został on wyprodukowany dzięki wytwórni FX Productions, a jego producentami wykonawczymi są Michaela Clavell, Edward L. McDonnell, Michael De Luca i Rachel Kondo. Akcja tego serialu będzie się rozgrywać przez 10 odcinków. A zacznie się w roku 1600, kiedy to Kraj Kwitnącej Wiśni znajdzie się w przededniu wojny domowej.

Czasy te oglądać będziemy koncentrując się na losach trójki głównych bohaterów. Pierwszym z nich jest John Blackthorne, w którego rolę wcielił się Cosmo Jarvis, którego z kolei znamy np. z „Peaky Blinders”. Blackthorne to angielski żeglarz, a konkretnie nawigator, który znalazł się w Japonii dlatego, że u jej wybrzeży rozbił się jego statek. Jest jeszcze lord Yoshii Toranaga (gra go Hiroyuki Sanada, znany, chociażby z „Mortal Kombat”, gdzie zagrał Scorpiona), który będzie musiał zmierzyć się ze swoimi politycznymi wrogami z Rady Regentów, którzy wręcz będą czyhać na jego życie. Blackthorne będzie zaś miał interes w tym, aby mu pomagać.

Natomiast ich tłumaczką zostaje Toda Mariko (w tej roli Anna Sawai), chrześcijanka, która pochodzi ze skompromitowanego rodu japońskiego i do tego jest jego ostatnią przedstawicielką.

W kolejnych rolach zobaczymy zaś następujących aktorów: Tadanobu Asano (Kashigi Yabushige – sojusznik Toranagi), Hiroto Kanai (Kashigi Omi – przywódca rybackiej wioski, w której znaleziono statek, na którym przypłynął Blackthorne), Takehiro Hira (Ishido Kazunari – główny rywal Toranagi), Moeka Hoshi, Tokuma Nishioka (Toda Hiromatsu – generał i przyjaciel Toranagi), Shinnosuke Abe (Toda Hirokatsu – mąż Mariko, zresztą o nią zazdrosny), Yuki Kura (Yoshii Nagakado – syn Toranagi), a także Fumi Nikaido (Ochiba no Kata – matka dziedzica, która uważa, że Toranaga stoi na drodze jej syna do zdobycia władzy).

Serial będzie miał swoją premierę w lutym 2024 roku,  w Polsce zaś zobaczymy go na Disney+. Przekonamy się, czy sprosta konkurencji sprzed lat!

Źródła:

 1. Ł. Budnik, W przyszłym roku premiera nowej wersji serialu SZOGUN. Zobaczcie zwiastunhttps://film.org.pl/news/w-przyszlym-roku-premiera-nowej-wersji-serialu-szogun-zobaczcie-zwiastun, dostęp: 07.11.2023.
 2. Kozłowski, „Szogun” powraca. Jest ZWIASTUN nowego serialuhttps://film.dziennik.pl/nowosci-vod/artykuly/9338105,szogun-powraca-jest-zwiastun-nowego-serialu.html, dostęp: 07.11.2023.
 3. Ł. Muszyński, „Szogun” powraca! Zwiastun nowego serialu stacji FXhttps://www.filmweb.pl/news/%22Szogun%22+powraca+Zwiastun+nowego+serialu+stacji+FX-152680, dostęp: 07.11.2023.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

  Miejsce akcji:

   Komentarze

   brak komentarzy

   Dodaj komentarz

   Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.