Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Dla wydawców

Zachęcamy do współpracy wydawców i dystrybutorów. Publikacje można przesyłać na adres korespondencyjny naszej redakcji:

Słowackiego 45, 60-521 Poznań koniecznie z dopiskiem „TwojaHistoria.pl”),
lub na adres e-mail: marketing@twojahistoria.pl.

Poniżej przedstawiamy zasady, według których postępujemy z materiałami przekazanymi drogą pocztową lub elektroniczną.

 

I.

Przyjmujemy dowolne pozycje o tematyce historycznej opublikowane w ostatnich 24 miesiącach: zarówno książki naukowe, zbiory artykułów, pozycje popularnonaukowe, jak i powieści lub antologie opowiadań historycznych. Recenzujemy również komiksy, filmy oraz gry komputerowe osadzone w realiach historycznych.

 II.

Decydującą wagę przykładamy do profesjonalizmu. Recenzentami portalu „TwojaHistoria.pl” są wyłącznie dziennikarze, historycy i redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w nauce, mediach i branży wydawniczej.

 III.

Recenzujemy wyłącznie wybrane spośród otrzymanych publikacji. Dokładamy natomiast starań, aby pozostałe z pozycji przesłanych na adres naszej redakcji były wyeksponowane w cotygodniowym zestawieniu nowości wydawniczych promowanym na stronie głównej oraz w newsletterze „Ciekawostek historycznych.pl” i w mediach społecznościowych. Dotychczasowe zestawienia znajdują się w rubryce „Rekomendacje”.

 IV.

Zapewniamy nie tylko recenzje. Niektóre spośród otrzymanych książek wykorzystujemy do przygotowywania innego rodzaju treści: artykułów i newsów historycznych. Każdy z takich materiałów jest opatrzony dobrze widoczną informacją o książce, jej okładką oraz odnośnikiem do strony internetowej wydawcy.

V.

Oceniamy uczciwie. Zastrzegamy sobie pełną swobodę decyzji w kwestii wystawianych ocen, rekomendacji i opinii. Nie gwarantujemy, że otrzymane książki zostaną przez nas zrecenzowane pozytywnie. Zapewniamy natomiast pełną rzetelność.

VI.

Program recenzencki „TwojejHistorii.pl” działa całkowicie niezależnie od płatnych usług reklamowych oferowanych przez nasze serwisy. Wystawiane przez nas oceny i rekomendacje wynikają wyłącznie z walorów recenzowanych książek. Recenzje nie łączą się z usługami promocyjnymi, nie oferujemy też recenzji jako formy reklamy. Wykupienie pakietu reklamowego w „Ciekawostkach historycznych.pl” może wpłynąć tylko na gwarancję opublikowania recenzji lub przyspieszenie daty publikacji – nigdy na wystawioną ocenę.

VII.

O wszystkich opublikowanych recenzjach oraz zestawieniach nowości wydawniczych będziemy informować Państwa w comiesięcznym newsletterze adresowanym do wydawców.