Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski

Twierdzili, że zaprowadzą porządek wśród ludzi niezdolnych, by rządzić samymi sobą. Rozgłaszali, że podejmują sprawiedliwą wojnę o należne im i podstępem wykradzione ziemie. Utrzymali, że podludzie ze Wschodu tylko od nich mogą nauczyć się prawdziwej kultury. Kłamali. Z Niemiec nie przynieśli cywilizacji, ale ludobójstwo.

Sześć milionów polskich obywateli zabitych w toku działań wojennych, wyłapywanych ma ulicach i mordowanych jak zwierzęta, zagłodzonych, zesłanych do obozów, których jedynym celem była eksterminacja. Grabież majątku narodowego, destrukcja miast, zawłaszczenie kultury. Niewolnicza praca, wyniszczanie świadomości i plany zagłady całego polskiego narodu. Ogrom nierozliczonych krzywd wymyka się ocenie i opisowi.

Kliknij i kup "Bilans krzywd" Dariusza Kalińskiego w naszej księgarni ze specjalnym rabatem.

Kliknij i kup „Bilans krzywd” Dariusza Kalińskiego w naszej księgarni ze specjalnym rabatem.

Dariusz Kaliński – autor bestsellerowej „Czerwonej Zarazy” – bez ogródek i bez obaw pisze o czasach, gdy Polak nie był dla Niemca człowiekiem. I nie boi się pytać, jaki naprawdę jest bilans wyrządzonych Polsce niegodziwości.

***

„Bilans krzywd” trafi na księgarskie półki 20 sierpnia, jednak u nas możesz zamówić swój egzemplarz już dzisiaj. Wysyłka od poniedziałku 13 sierpnia.

Horror niemieckiej okupacji w książce:

Komentarze (2)

  1. de_ent Odpowiedz

    Dlatego właśnie czuję zawód patrząc na PKWN. Po wojnie powinno się zakazać kupowania niemieckich rzeczy, przebywania niemców na terenie Polski a grabica z nimi powinna być zamknięta na zawsze. I to powinna być regulacja w konstytucji. Takie jest moje zdanie

    • dan normalności fan Odpowiedz

      Nie można zamykać się na świat ani gospodarczo ani kulturowo. Pański pomysł nie przyniósłby Polsce żadnych korzyści, tylko straty. Niemcy powinni nam po prostu wypłacić reparacje i tyle. Ale gdzie zamykać granice i blokować handel? Bzdura totalna…

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.