Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Najgorsi królowie i książęta średniowiecznej Polski

Rządzili w czasach, gdy determinacja, charyzma i zdolności wybitnych jednostek pozwalały tworzyć państwa, a nawet mocarstwa. Oni jednak nie stanęli na wysokości zadania. Komu średniowieczna Polska najmniej zawdzięcza?

Którzy z władców średniowiecznej Polski byli najmniej utalentowani, a może też… najbardziej pechowi? Subiektywną listę najgorszych królów i książąt tej epoki przygotował Kamil Janicki, prowadzący na Youtubie nowy kanał „Wielka historia”. Sprawdź czy zgadzasz się z jego wyborem:

Jeśli materiał ci się spodobał i chcesz, żeby powstały kolejne – polub go, a przede wszystkim zasubskrybuj kanał Wielka Historia na YouTubie. 

O każdym z wymienionych władców możesz też przeczytać na naszych stronach. Sylwetki Mieszka II Lamberta, Władysława Hermana, Jana Olbrachta, Bezpryma i Władysława Warneńczyka przybliżamy w hasłach encyklopedycznych przygotowanych przez naukowców z PAN i UAM.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.