Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Była najzamożniejszą Polką w dziejach. Nawet na wakacje zabierała tony srebra

Jej podręczny fundusz na wydatki związane z podróżą można porównywać z… rocznymi dochodami najpotężniejszych dworów na kontynencie. Była niewyobrażalnie bogata. I to mimo, że w polskiej historii miała mocną konkurencję.

Historię niezwykle bogatych i wpływowych Polek poznasz w materiale wideo przygotowanym przez nowy kanał Wielka Historia. Czy spodziewasz się, o kim mowa? I czy Twoim zdaniem rzeczywiście była to najbogatsza Polka?

Jeśli materiał ci się spodobał i chcesz, żeby powstały kolejne – polub go, a przede wszystkim zasubskrybuj kanał Wielka Historia na YouTubie. 

O Elżbiecie Łokietkównie możesz też przeczytać w naszych artykułach. Wielkiej królowej poświęcone jest hasło z naszej encyklopedii przygotowane przez dr. hab. Jacka Jaskulskiego. Pisaliśmy też o rządach Łokietkówny w Polsce i o przywileju koszyckim, który pomogła wynegocjować, by zapewnić dziedziczenie swoim wnuczkom. A także o tym, jak mało jest ona obecnie znana… Choć to akurat sporo się zmieniło pod wpływem „Korony królów”.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.