Twoja Historia

Portal dla tych, którzy wierzą, że przeszłość ma znaczenie. I że historia to sztuka dyskusji, a nie propagandy.

Była najzamożniejszą Polką w dziejach. Nawet na wakacje zabierała tony srebra

Jej podręczny fundusz na wydatki związane z podróżą można porównywać z… rocznymi dochodami najpotężniejszych dworów na kontynencie. Była niewyobrażalnie bogata. I to mimo, że w polskiej historii miała mocną konkurencję.

Historię niezwykle bogatych i wpływowych Polek poznasz w materiale wideo przygotowanym przez nowy kanał Wielka Historia. Czy spodziewasz się, o kim mowa? I czy Twoim zdaniem rzeczywiście była to najbogatsza Polka?

Jeśli materiał ci się spodobał i chcesz, żeby powstały kolejne – polub go, a przede wszystkim zasubskrybuj kanał Wielka Historia na YouTubie. 

O Elżbiecie Łokietkównie możesz też przeczytać w naszych artykułach. Wielkiej królowej poświęcone jest hasło z naszej encyklopedii przygotowane przez dr. hab. Jacka Jaskulskiego. Pisaliśmy też o rządach Łokietkówny w Polsce i o przywileju koszyckim, który pomogła wynegocjować, by zapewnić dziedziczenie swoim wnuczkom. A także o tym, jak mało jest ona obecnie znana… Choć to akurat sporo się zmieniło pod wpływem „Korony królów”.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.